top of page
Anna Wańtuch, Rośnie i rośnie i ...

W przyszłości inaczej będzie nam smakować jedzenie, a koty będą grubsze. Będzie więcej różnych przedmiotów, więcej pracy i jednorożców. Większe będą też bajki, apetyt, kupa i cyfra na torcie. I dzieci będą większe, i będą mogły wychodzić same z domu. Będą też nowi ludzie. Będzie znikanie i pojawianie się. I pożegnania z rodziną. Będzie coś przed nami (i to może przyjść bardzo szybko). I nie wiadomo, ile jeszcze innych rzeczy, spraw, problemów i przyjemności. Ale coś będzie. ( Zbiór myśli  Performujących  Rodzin o przyszłości )

Co rośnie, gdy rośniemy? W jaki sposób w przyszłości zmieni się nasze najbliższe otoczenie, relacje oraz codzienne życie?

W projekcie choreograficznym „Rośnie i rośnie, i...” tematy związane z rośnięciem oraz zmianą zostaną podjęte przez dziecięco-dorosły zespół performerek i performerów wchodzących w skład grupy

Anna Wańtuch i Performujące Rodziny.

Refleksja na temat przyszłości ma charakter działania ruchowego na scenie. W ten sposób zgłębiane będą tematy takie jak relacje społeczne, zmieniające się ciała, a także ekonomia. W wybranych częściach pokazu osoby znajdujące się na widowni zostaną zaproszone do aktywnego włączenia się w zaproponowane przez performerów i performerki działania.

Premiera projektu : 2 czerwca 2023 roku w Poznaniu w ramach 24. Biennale Sztuki dla Dziecka „Przyszłość.” - link

Koncepcja i choreografia: Anna Wańtuch

Muzyka: Franciszek Araszkiewicz

Projekt scenografii: Filip Wańtuch

Opieka procesu twórczego: Justyna Czarnota

Występują: Anna Grabara, Alicja Kaczmarczyk, Magdalena Kopeć, Julian Mizerski, Marcin Świątek, Rafał Świątek, Szymon Świątek, Monika Zamojska-Świątek, Marta Mietelska-Topór, Tomasz Topór, Rita Topór, Liwia Topór, Anna Wańtuch, Felicja Wańtuch, Filip Wańtuch, Ludmiła Wańtuch, Wincenty Wańtuch

Produkcja: Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu - link
 

logo_wiatrak_przeźroczysty.png
logo-CSD_kolo_poziom_czarne.png
Anna Wańtuch, Plakat, Rośnie i rośnie i ...

W czuły i prosty sposób, przede wszystkim wykorzystując ruch,
a nie słowo, performujące rodziny opowiadają o tym, że dzieci
rosną, a dorośli się starzeją. Dotykają również niewygodnych
i rzadko poruszanych w publicznym dyskursie wątków, jak ten, ile cierpliwości wymaga rodzicielstwo, jak wymagające jest pod względem ekonomicznym i psychicznym. Wszystko to  w bardzo dowcipny i delikatny sposób - wypowiedź Justyny Czarnoty po pokazie work-in-progress (Obserwatorium Sztuki dla Dziecka, październik 2022)

Zdjęcia z premiery spektaklu Rośnie i rośnie i ... - foto. Maciej Zakrzewski
Zdjęcia z premiery spektaklu Rośnie i rośnie i ... - foto. Malwina Łubieńska
Zdjęcia z pokazu work in progress i prób spektaklu Rośnie i rośnie i ... - foto. U. Jocz, M. Zakrzewski, Filip i Felicja Wańtuch.
bottom of page